Nasz patron

Jak uczniowie klasy III wyrazili swoje przeżycia, myśli i uczucia związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, pokazują napisane przez nich  swobodne teksty w 2005 roku.

Wspomnienia o Janie Pawle II

Dnia 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37 zmarł OJCIEC ŚWIĘTY. Był dla mnie kimś bliskim. Bez Ojca Świętego czuję się bardzo opuszczony. Do tej pory jeszcze trwa żałoba, płoną znicze, a o Janie Pawle II piszą w gazetach. Świat płacze po stracie Ciebie. Żegnaj Ojcze Święty !.

Karol Machowski

Nasz Ukochany Ojciec Święty opiekował się całym światem. Pomagał biedakom, pocieszał płaczących, odwiedził każdy zakątek świata. Był najlepszym papieżem w historii Kościoła. Nigdy nie opuścił nikogo w potrzebie. Był po prostu najwspanialszy.

Kamila Kędzior

Ojcze Święty !

Nie ma Cię już z nami na ziemi, ale za to jesteś w niebie. Będę śpiewać Twoją ulubioną pieśń „Barkę” i modlić się za Ciebie o godzinie 12 modlitwą Anioł Pański. Chciałabym Ci podziękować za to, że byłeś dla każdego tak samo dobry, dla chorych, dzieci, młodzieży, rodziców i wszystkich ludzi na całym świecie. Będzie mi Ciebie brakowało Ojcze Święty.

Iwona  Martoń

Jan Paweł II  był jak mój Ojciec. Kochał dzieci, dużo pielgrzymował po całym świecie. Jan Paweł II miał Boga za swego Ojca. Żałuję, że umarł, mógł żyć jeszcze 20 lat. Umarł, ale mam Go w swoim sercu i nigdy o Nim nie zapomnę. A teraz jest w niebie i patrzy z góry na nas i nas błogosławi.

Dawid  Dziedzic

Kochany  Ojcze Święty !

Ty byłeś z nami na dobre i na złe. Nie bałeś się niczego. Byłeś dla nas przyjacielem i najlepszym Ojcem. Kiedy było źle, Ty mówiłeś : „Nie lękajcie się !” Odwiedziłeś wiele krajów i chciałeś, by wszędzie był pokój. Twoje światełko dobroci nigdy nie zgaśnie …

Maciej  Kozłowski

Ojciec Święty kochał wszystkich ludzi, a najbardziej dzieci. Był dobrym i miłym człowiekiem. Podróżował po całym świecie. W Polsce był dziewięć razy. Nie myślał o sobie tylko o innych. Gdy nasz Ojciec Święty umarł, każdy za Nim płakał na całym świecie.

Katarzyna  Materna

„Życie się nie kończy, życie   się  zmienia”

Tak powiedział Wielki Człowiek, Polak, Jan Paweł II. Ten Człowiek miał złote serce. W każdej sytuacji starał się pomóc drugiemu człowiekowi, nie zważał na ludzi biednych czy bogatych, chciał tylko jednej rzeczy – pomagać, doradzić, pocieszyć. Potrafił przemawiać do wszystkich serc, a jednocześnie wesoło żartować.

Oby takich ludzi było więcej na świecie.

Weronika  Śnieżek

Ojcze Święty !

Dziękuję Ci za tyle dobra, które zrobiłeś dla Polski – mojego kraju. Chciałam się zawsze z Tobą spotkać i powiedzieć, że Cię kocham i pocałować Twój wspaniały pierścień. Ojcze Święty na zawsze zostaniesz w moim sercu i pamięci.

Ala Pietrzyk

Ojciec Święty był i jest dla mnie wielkim Polakiem. Takiego papieża nigdy nie będzie. Ojciec Święty kochał wszystkich ludzi a najbardziej młodzież i dzieci. Był zawsze uśmiechniętym i dobrym człowiekiem.

Kamila  Stefanowicz

Papież gdy żył, był dobry i sprawiedliwy. Nie patrzył na siebie, tylko wszystko co miał dawał biednym ludziom. Nawet gdy był chory, to nie zwracał uwagi  na siebie, tylko pomagał tym, którzy Go potrzebują. Był mądrym i cudownym człowiekiem. Opiekował się Kościołem katolickim i całym światem.

Sylwia  Piela

Kochany Ojcze Święty, byłeś dla mnie jak Ojciec. Teraz, gdy Ciebie już nie ma, pozostała  nam żałoba. Polska tą żałobę będzie nosić najdłużej, ponieważ byłeś dla nas dobrym Pasterzem. W ten sposób chcemy Ci się odwdzięczyć za to, co dla nas zrobiłeś. Wiem, że na pewno kiedyś się spotkamy. Pozostawiłeś nam wspomnienia oraz słowa, które wygłaszałeś podczas pielgrzymek do Polski. Serdecznie dziękujemy Ci  za wszystko. Kocham Cię bardzo Ojcze Święty i nie zapomnę o Tobie. Na zawsze zostaniesz w moim sercu.

Monika Lenart

Ojciec Święty  był dla mnie jak drugi tata. Na pamiątkę kupiłem sobie płytę z Jego wizerunkiem. Jak pokazują Jana Pawła II w telewizji, to chce mi się płakać. Bardzo chciałbym, żeby mój Ojciec Święty był  dłużej  z  nami.

Sylwester Józefczyk

Ojcze Święty !
Jak dowiedziałam się, że odszedłeś, że Bóg Cię zabrał do siebie, to serce kroiło mi się z żalu, że Cię nie zobaczę już na własne oczy. Jeszcze nigdy w życiu nie widziałam tylu ludzi, co na pogrzebie Ojca Świętego.

Wiersz

„Zawsze    głosisz     Miłość     Boga

i    sumienia    ze    snu     budzisz .

Podtrzymujesz      wciąż     nadzieję

w umęczonych, smutnych ludziach.”

Natalia Ożóg

Bardzo kochałam Ojca Świętego. Gdy odszedł, modliliśmy się całą szkołą w Jego intencji. Zrobiliśmy serce z lampek, żeby okazać Mu swą miłość i w ten sposób podziękować za Jego wielką pracę. Ojciec Święty kochał ludzi chorych, biednych i bogatych, ukochał również młodzież. Jak umarł, cały świat płakał. Nasza Ojczyzna  Polska, straciła największego Pasterza, jakim był Jan Paweł II.

Dorota Jelińska

Ukochany Ojcze Święty, kiedy żyłeś na świecie była radość. Mogłeś nas odwiedzać, a my mogliśmy cieszyć się Twoją obecnością. Bardzo kochałeś dzieci, młodzież i dorosłych.
Po Twym odejściu zapanował smutek i żałoba, ale i tak Jesteś w naszych sercach, bo Cię kochamy i zawsze będziemy kochać.

Damian Czyż

Ojcze Święty !

Chciałbym Ci tyle powiedzieć. Chciałbym, żebyś jeszcze żył i wygłaszał swoje przemówienia. Ojcze Święty, będę starał się wcielać Twoją naukę w życie.

Damian Zając

Ojcze Święty !

Byłeś najlepszym człowiekiem świata. Chciałbym powiedzieć, że Cię kocham, ale już nie mogę. Jakbyś jeszcze żył, to głosiłbyś modlitwy i jeździł po całym świecie. Ludzie się do Ciebie zjeżdżali, było bardzo pięknie, ale teraz już nie. Byłeś najlepszym Ojcem Świętym.

Kamil  Teper

Ojcze Święty !

Twoja śmierć uwrażliwiła moje serce. Wiem, że bardzo cierpiałeś, ale umarłeś szczęśliwy. Tłumy ludzi przyjechały na pogrzeb Ojca Świętego, który odbył się w piątek 8 kwietnia 2005 roku.

Żegnaj Ojcze  Święty  !

Mateusz  Papciak